Україна та Агентство НАТО з комунікації та інформації (NCI Agency) у понеділок, 17 січня, підписали оновлений Меморандум щодо погодження продовження спільної роботи над проектами у галузі розвитку комунікаційних технологій. Про це повідомляється на сайті НАТО.

“За цією оновленою угодою ми поглибимо нашу співпрацю з Україною, щоб підтримати їх у модернізації інформаційних технологій та комунікаційних послуг, а також визначити сфери, де може знадобитися надання тренування для персоналу. Наші експерти готові до продовження цього критично важливого партнерства”, – сказав генеральний менеджер агентства NCI Людвіг Декампс.

“Підписаний сьогодні Меморандум продовжує нашу співпрацю, яка розпочалася у 2015 році. За підтримки НАТО ми плануємо продовжувати представлення сучасних інформаційних технологій та послуг у системі командування та управління Збройних Сил України”, – сказала посол України, представник при НАТО Наталія Галібаренко.

Зазначається, що проекти включають зусилля щодо постачання в Україну захищеного комунікаційного обладнання, яке розпочалося у 2018 році і використовується й досі.

Також угода передбачає співпрацю в рамках Регіональної програми НАТО-Україна з аерокосмічної безпеки (RASP), яка передбачає раннє попередження та координацію зусиль щодо протидії загрозам у цій сфері. Ця система ґрунтується на системах захищеного зв’язку та електронних комунікацій, які дозволяють підрозділам НАТО та України працювати в захищеній мережі, відокремленій від “традиційного” інтернету. Зокрема це стосується обміну інформацією та показниками радарів, а також практичної взаємодії між операторами станцій спостереження.

Крім того, Україна та НАТО співпрацюватимуть за так званою Ініціативою обміну знаннями, в рамках якої фахівці Агентства НАТО на експертному рівні діляться з українськими колегами досвідом НАТО в організації системи військового управління та комунікацій (підрозділи С4 – за класифікацією НАТО).

Нагадаємо, що після масштабної кібератаки на держсайти України минулого тижня, в НАТО заявили, що посилять співпрацю з Україною у кіберсфері.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело: https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4438002-ukraina-ta-nato-pidpysaly-tsyfrovyi-memorandum

Від Admini4