У Києві у середу, 19 січня, відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського із держсекретарем США Ентоні Блінкеном.
 
 
 
 
“Для нас дуже важливий ваш візит, особисто ваш візит. Це ще раз наголошує на потужній підтримці нашої незалежності, суверенітету країни з боку Сполучених Штатів Америки”, – сказав Зеленський.
 
Також український президент висловив сподівання на збільшення економічної та фінансової допомоги з боку США.
 
У свою чергу, Блінкен розповів, що його візит в Україну пов’язаний з проханням президента США Джо Байдена, перш за все, щоб підтвердити українцям підтримку, яку надає США Україні, а також “те, що зараз, як ніколи, все залежить від українців і ні від кого іншого вирішити своє майбутнє та майбутнє цієї країни”, назвавши скупчення близько 100 тисяч російських солдатів біля кордонів України “безпрецедентною загрозою Україні”.
 
Також Блінкен повідомив, що Байден хотів, щоб він розповів у Києві про переговори з Росією, що пройшли минулого тижня.
 
“Ми чітко висловили преференцію тому, щоб знайти дипломатичне вирішення конфлікту і з тим, щоб забезпечити деескалацію ситуації… Ми робимо все, що ми можемо зробити щодо цього. Крім того, ми сказали Москві чітко, що якщо вони оберуть агресію проти України, то агресія матиме серйозні наслідки, які будуть не лише з боку США, а й від Європи та інших країн світу. Зустрічі такі, як сьогоднішня, та консультації, які будуть у мене завтра в Берліні з вашими та нашими європейськими партнерами, забезпечать те, щоб ми говорили одним голосом, виступали з однієї позиції проти Москви… Мета Росії – посіяти розкол між нашими країнами, ми не можемо дозволити їм це зробити… Ми повинні з вами діяти спільно, продовжити нашу єдність і посилити її – вона найважливіша наразі, зокрема у разі агресії з боку Росії”, – сказав Блінкен.
 
Раніше Блінкен провів телефонну бесіду з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим і заявив, що у переговорах щодо безпеки в Європі має брати участь Україна.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело: https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4438779-zelenskyi-ta-blinken-obhovoryly-ahresiui-rf

Від Admini4