Світ перебуває на межі політичного хаосу через продовольчу та інфляційну кризи, заявив президент України Володимир Зеленський у ході виступу в аналітичному центрі Chatham House у п’ятницю, 6 травня.
 
 
“Шантажуючи Європу для запуску газопроводу Північний потік-2 минулого року, Росія спровокувала цінову кризу в Європі. Газпром свідомо не давав на ринок потрібний обсяг газу, щоб покрити дефіцит, і як наслідок всього цього – газові ціни в Європі досягли максимумів, причому історичного максимуму. Це вдарило по всіх європейцях без винятку”, – нагадав Зеленський про дії РФ і зазначив, що “зараз як елемент повномасштабної війни проти України Росія блокує наші порти, які вона захопила”.
 
Через це, за його словами, “глобальний ринок залишається без достатніх поставок з України деяких ключових видів продукції. Це те, що ми маємо, у чому пріоритет для світу: зерно, соняшникова олія, кукурудза, інші аграрні товари”.
 
“Які наслідки ми бачимо? У деяких країнах – дефіцит соняшникової олії. В інших країнах гальмують ланцюжки агровиробництва, пов’язані з нашими постачаннями. Ще в інших країнах очікується дефіцит базових продуктів харчування”, – сказав Зеленський.
 
“Все це разом створює тиск на ціни. На півночі Африки, Близькому Сході, в країнах Азії. А далі це зачепить інші регіони світу. І постраждають найбідніші. Ми впевнені, що постраждає і середній клас. Очевидно, що політичні наслідки цього можуть бути небезпечними. Чому я кажу: політичний хаос – це одна із складових харчової безпеки”, – сказав президент.
 
Все це стало можливим, тому що керівництво Росії не вірить у можливість власного притягнення до відповідальності, у тому числі за військові злочини.
 
“Чому Росія це все робить? Бо там думають: якщо для них і може настати відповідальність за такі злочини, то хіба що через десятиліття. Вони просто не вірять, що міжнародна спільнота здатна притягти до відповідальності за військові злочини тих, хто прикривається силою ядерної держави”, – заявив Зеленський.
 
 
За його словами, РФ виявляє надзвичайну жорстокість і зневагу щодо всіх міжнародних конвенцій, усієї системи міжнародного права та прав людини, а також щодо непорушності кордонів та цілісності держав у Європі.
 
Також через відчуття безкарності Росія влаштувала “ядерний шантаж”, вважає президент України.
 
“Виклик – це, власне, ядерний шантаж. Вперше за багато десятиліть. Абсолютно відвертий. Російські державні пропагандисти на їхніх медійних ресурсах розраховують, скільки часу потрібно, щоб ядерні ракети вдарили по столицях Європи. Говорять про це публічно, відверто. Розповідають, як підірвати ядерні заряди в океані, щоб радіоактивною хвилею змило все на британських островах. Готують інфографіки, тобто, серйозно до цього ставляться. Вихваляються, що Росія може знищити будь-яку державу в “ядерному попелі”. Причому, “ядерний попіл” – це їхня цитата, яку вони повторюють як мантру”, – сказав він.
 
“Вони звикли, що бізнес, “as usual” (як зазвичай – ІФ), завжди повертався у відносини всіх держав з Росією. І навіть зараз у Європі є політики, які не соромляться зв’язків з російською державою після всього, що армія Росії наробила в Україні”, – додав Зеленський.
 
Як повідомлялося, через блокування Росією портів з України не можуть вивезти майже 25 млн. тонн зерна.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело: https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4475890-zelenskyi-poperedyv-pro-politychnyi-khaos-u-sviti

Від Admini4