Україні найближчим часом потрібно отримати чітку відповідь із приводу перспектив членства в НАТО, заявив Президент Володимир Зеленський на брифінгу в п’ятницю, 28 січня.
 
 
 
“Ми хочемо конкретики, нам на щось треба розраховувати… Тобто скажіть причини. Ну ми не в НАТО – ну так скажіть, що ми не в НАТО. Скажіть відкрито: ми ніколи там не будемо… Навіщо нам говорити про майбутнє? У нас ризики у нашому сьогоденні”, – сказав він.
 
На його думку, сьогодні терміни вступу залежать не від Києва. “Коли ми будемо в НАТО, залежить сьогодні не від України, на жаль”, – відзначив він.
 
Він також наголосив, що жодна країна не захищатиме Україну, якщо Росія наважиться на масштабне вторгнення.
 
“І це дуже страшно для НАТО. Бо якщо Україну взяти в НАТО, то якщо потім щось станеться, треба буде захищати. І це дуже серйозні виклики для НАТО. Але я хочу сказати, що деякі європейські країни так думають, і вони не хочуть ризикувати, приймати Україну. Але якщо буде повномасштабна війна, то вона буде і на кордонах деяких країн НАТО. Точно буде”, – додав Зеленський.
 
Також він запевнив, що Україна має потужну армію та здатна захистити себе.
 
“Потрібно діяти без паніки, у нас потужна армія, треба її озброювати. Потужна економіка дає можливість покращувати озброєння, збільшувати зарплати військовим. Ми довіряємо нашій армії, це вже не новачки. Ми точно не слабші за рівень НАТО, наша армія – це практики. Народ стоятиме пліч-о-пліч з армією та захищатиме”, – сказав він.
 
Крім того, він заявив про можливу участь України в інших союзах.
 
“Якщо ми говоримо про питання НАТО… Інших безпекових союзів ми не чуємо”, – сказав Зеленський.
 
З його слів, якщо інші країни можуть запропонувати безпековий, оборонний чи інший союз для надання потужної допомоги у складний момент, Україна готова до таких договорів.
 
“Ми вже працюємо над такими речами”, – додав Зеленський.
 
Раніше глава МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що питання членства України в НАТО “немає на порядку денному”.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело: https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4441980-zelenskyi-nato-skazhit-vidkryto-my-nikoly-tam-ne-budemo

Від Admini4