На сьогоднішній день Україна має технічну можливість завдавати ударів по столиці країни-агресора Росії Москві. Однак рішення про те, чи атакувати Москву, має ухвалюватися з урахуванням геополітичного чинника.

Насамперед, того, які наслідки такий крок матиме не лише для України, а й для її союзників. Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL висловив ексзаступник начальника Генерального штабу Збройних сил України, генерал-лейтенант Ігор Романенко.

“Технічно ми вже маємо такі можливості. Але наскільки такий крок буде вигідним нам з військово-політичної точки зору, має оцінювати наше керівництво. Тут треба оцінити геополітичний фактор”, – наголосив він.

Як пояснив Романенко, йдеться про “наслідки, які матиме не лише Україна”. Зокрема, західні союзники нашої країни можуть побоюватися ескалації, залучення своїх армій до війни, а також застосування агресором ядерної зброї.

Як переконаний генерал, саме з подібними побоюваннями найчастіше пов’язані затримки у постачанні Україні високоефективних озброєнь, у тому числі винищувачів F-16 та далекобійних систем.

“Можна вигадати будь-яку причину, чому те чи інше озброєння не передають Україні, але часто це питання політичне. Наприклад, восени минулого року ми просили зброю, яку нам дали тільки до весни. Чому? Союзники заявляли, що, мовляв, як ми взимку будемо воювати? Начебто ми не воювали взимку 2014, 2015 роки, ніби не проводили навчання взимку 2021 року. А за цей час, з осені до весни, противник дуже серйозно зміцнив свої оборонні можливості”, – нагадав генерал.

Як писав OBOZREVATEL, 30 квітня над Москвою було зафіксовано невідомий безпілотний літальний апарат. Пропагандисти звинуватили у провокації українців, які нібито перебували на території РФ із підробленими документами. Декількома днями раніше, 24 квітня, в Москві через невідомий БПЛА було закрито аеропорт “Внуково”.

Від Admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *