Країни НАТО повинні припинити малювати червоні лінії і поставити Україні будь-яку зброю, якої вона потребує.

На цьому наполіг президент Литви Гітанас Науседа  в інтерв’ю LRT у понеділок увечері, повідомляє «Європейська правда».

«Я бачив багато червоних ліній, які були проведені, і іноді у мене навіть складається враження, що ці червоні лінії проведені не нами, західними країнами, демократіями, а терористичною державою Росія, яка намагається провести їх через страх і погрози. І вона намагається їх нав’язати», — сказав він.

Науседа зазначив, що в питанні України вже перейдено низку червоних ліній.

«Я говорю не тільки про танки. Колись табу, червоною лінією був і статус кандидата на вступ до ЄС. Я це добре пам’ятаю. Навіть коли, скажімо, почалася війна, Німеччина спочатку категорично заявила, що буде надсилати лише бронежилети, каски і тому подібне, але не зброю. Але ця червона лінія також була пройдена досить давно», — сказав президент.

«Цей Рубікон перейдено, тому я дуже сподіваюся, що ця червона лінія — якщо вона дійсно існує, а я думаю, що вона існує тільки в наших головах — також буде перейдена», — сказав він, маючи на увазі прохання Києва про винищувачі та ракети далекого радіуса дії.

«Тому що винищувачі і ракети далекого радіуса дії є важливою військовою допомогою, і на цьому вирішальному етапі війни, коли ось-ось станеться переломний момент, життєво важливо, щоб ми діяли без зволікань», — сказав Науседа.

«Тому моя відповідь на ваше запитання — ці червоні лінії мають бути перетнуті», — додав він.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна потребує більше важкого озброєння від союзників по НАТО, в тому числі винищувачів і ракет дальнього радіуса дії, щоб протистояти російському вторгненню.

Між тим, президент Франції Еммануель Макрон не виключив постачання винищувачів Україні, заявивши, що «в принципі, нічого не заборонено».

Джерело: Українська Правда

от Admini4

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *