Формальний глава Білорусі Олександр Лукашенко заявив у понеділок, 17 січня, про стягування військ України до кордону між країнами, повідомляє БелТА.
 
 
“Це ще дужче, ніж натовські військовослужбовці. І це все в безпосередній близькості від державного кордону нашої країни. Знову ж таки, під виглядом того, що боротимуться з мігрантами. Та мігранти туди навіть у страшному сні не потраплять”, – заявив він.
 
Лукашенко впевнений, що мігранти не мають наміру рухатися у напрямку України, оскільки “з України свої люди тікають”.
 
Він також заявив, що у Польщі та країнах Балтії біля білоруських кордонів зосереджено понад 30 тис. військовослужбовців.
 
“На території Польщі та країн Балтії на ротаційній основі перебуває від 8 до 10 тисяч військовослужбовців США. Американцям тут що робити? Чого нам, Росії дорікати, що ми якісь там маневри проводимо, навчання і так далі, якщо ви за тридев’ять” земель сюди приперлися? Що ви тут робитимете? – зауважив Лукашенко.
 
Також він заявив, що “чує” про заклики до війни.
 
 
Крім того, Лукашенко дорікнув Польщі в намірі розмістити додаткові війська НАТО.
 
“Варшава звернулася до керівництва Північноатлантичного блоку, який зараз у переговорах теліпається з Росією, хочуть, справді, Росія права, – заволокити, зам’яти всі ці переговори, ідеї та піднести начебто нічого не відбувається, а ми бачимо, що відбувається, з проханням розвернути в даному регіоні багатоешелоновану систему тилового та технічного забезпечення. Як люди військові, ми одразу ставимо питання: навіщо?” – Заявив він.
 
Також Лукашенко повідомив, що спільні військові навчання Білаурсі та Росії розпочнуться у лютому.
 
Раніше Лукашенко заявив, що у 2022 році взяв жорсткіший курс на збереження суверенітету та зміцнення зв’язків з братніми країнами, серед яких назвав Україну, зазначивши, що Україну потрібно повернути “в лоно нашої справжньої віри”.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело: https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4437905-lukashenko-zaiavyv-pro-stiahuvannia-viisk-ukrainy-do-kordonu

Від Admini4