Переговори Заходу з Росією щодо гарантій безпеки є помилкою, вважає глава МЗС України Дмитро Кулеба. Таку заяву він зробив на брифінгу у середу, 2 лютого.
 
“Захід робить велику помилку. Він дозволив Росії нав’язати дискусію. Коли Росія запитує “Поясніть нам, як ви збираєтеся гарантувати свою безпеку, не завдаючи шкоди російській безпеці?”, всі сіли писати відповіді. Водночас треба не відповідь писати, а поставити Росії таке ж питання: “Ні, любо Росіє, спочатку ти маєш пояснити, як держава, яка почала війну проти Грузії, проти України, як держава, яка окупувала чужі території, як держава, яка робить кібератаки, вбивства, дезінформацію на території країн-членів НАТО та ЄС, ти маєш пояснити, як ти припиниш завдавати шкоди нашій безпеці. Якщо ти так схвильована своєю безпекою, це ти маєш пояснити, як ти не зміцнюватимеш свою безпеку за наш рахунок”, – сказав Кулеба.
 
Він вважає, що необхідно принципово змінити нинішній перебіг дискусії. За словами міністра, Україна почала дуже відверто говорити про це із партнерами.
 
“Захід має перейти в дипломатичний контрнаступ. Україна вже в нього перейшла, ми конструктивні. Але ми проти того, щоб Росія нав’язувала порядок денний”, – заявив Кулеба.
 
Нагадаємо, США та НАТО відповіли РФ щодо гарантій безпеки 26 січня.
 
31 січня у Держдепі заявили, що отримали від Росії письмову відповідь на відправлені раніше Вашингтоном Москві пропозиції щодо безпеки. Але у РФ цю інформацію спростували.
 
Сьогодні іспанське видання El Pais опублікувало письмову відповідь Заходу на вимоги Росії.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело: https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4443420-kuleba-nazvav-pomylkoui-perehovory-zakhodu-z-rosiieui

Від Admini4