Україна згодна на переговори з Росією у будь-якому форматі, заявив у середу, 2 лютого, голова МЗС Дмитро Кулеба.
 
 
 
“Україна готова до переговорів з РФ у будь-якому можливому форматі. Ми ніколи не ховалися від переговорів – навпаки, ми роками працювали у нормандському форматі разом із Францією та Німеччиною, щоб знайти дипломатичне рішення”, – сказав міністр.
 
Він підтвердив, що наступного тижня відбудеться зустріч політрадників Нормандської четвірки і висловив сподівання, що нарешті можна буде організувати новий саміт у нормандському форматі.
 
Кулеба назвав також головні елементи стримування Росії від вторгнення в Україну.
 
“Нинішні цілі РФ виходять далеко за межі України – це руйнація всього світового порядку, що склався після холодної війни. Провал Заходу тут дасть сигнал усьому світові, що він не в змозі захистити свої базові принципи”, – сказав він.
 
Міністр відзначив, що стратегія стримування РФ передбачає кілька елементів: надання Україні військової допомоги, розробка санкційних заходів, постійні візити представників Заходу в Україну і “мережева дипломатія”.
 
“Україна знає все, про що Захід говорить із Росією, і все, про що Росія говорить Заходу, що стосується України”, – наголосив Кулеба.
 
Голова МЗС додав, що зараз РФ сконцентрувала недостатньо військ для вторгнення в Україну.
 
“Чим більше у нас є оборонної зброї, тим менша ймовірність, що нам доведеться її застосовувати… Якою б не була ціна стримування РФ, ціна війни буде набагато вищою”, – сказав Кулеба.
 
Ще міністр додав, що неможливо навіть уявити, якими можуть бути терміни можливого вторгнення.
 
“Немає жодних достовірних теоретичних дат початку російської агресії. Це все існує в соцмережах, рефлексіях наших експертів, громадян. Але жодна з наявних інформацій не дозволяє зробити навіть припущення про якусь дату”, – сказав міністр.
 
Нагадаємо, минулого тижня глава МЗС РФ Сергій Лавров запросив Президента України Володимира Зеленського відвідати Росію для переговорів з питань двосторонніх відносин, але не з питань Донбасу. Зеленський заявив, що “це тупо цинізм, high level”.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело: https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4443409-kuleba-my-nikoly-ne-khovalysia-vid-perehovoriv

Від Admini4