Україна заявила, що визнання президентом Росії Володимиром Путіним незаконних формувань “ЛНР” та “ДНР” означатиме вихід із Мінських угод. У Росії з відповіддю поки не визначилися: спочатку постпред при ООН заявив, що визнання так званих “республік” не означає припинення дії “Мінська”, але пізніше прес-секретар Путіна дав зрозуміти, що Москва може з них вийти. Корреспондент.net розповідає подробиці.

 

“Мінськ” мертвий чи ні?

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що після визнання так званих “ДНР” та “ЛНР” Мінські угоди більше не стоять на порядку денному, оскільки у пріоритеті Кремля – ​​”гарантії безпеки для РФ”.

При цьому він підтвердив, що визнання сепаратистських утворень свідчить про можливий вихід Москви з Мінських угод.

“Питання Мінська-2 більше не стоїть на порядку денному, на перший план виходить тема гарантій безпеки для РФ”, – заявив Пєсков.

Відповідаючи на питання про те, в яких межах Росія офіційно визнала “республіки” на Донбасі, Пєсков сказав, що вони визнані “в тих межах, в яких вони проголошували” в 2014 році. “Були проголошені та існують”, – додав він.

Пєсков вважає, що темою наступного саміту “нормандської четвірки” могло б стати “припинення Україною агресивних дій, відмова України від силових методів у врегулюванні тих чи інших питань”.

“А головна тема – гарантія безпеки для РФ – не лише зберігає свою актуальність, але стає набагато важливішою, ніж була”, – сказав він.

Пєсков не став коментувати заяву постпреда РФ при ООН Василя Небензі, зроблену за кілька годин до цього під час його виступу на засіданні Ради безпеки організації. Він сказав, що визнання Москвою “незалежності” самопроголошених “ДНР” та “ЛНР” не означає припинення дії Мінських угод.

“Я хочу нагадати вам, коли Мінські угоди були досягнуті, “ЛНР” і “ДНР” вже проголосили свою незалежність. Той факт, що Росія сьогодні визнала їхню незалежність, не змінює складу сторін Мінських угод, тому що Росія не є стороною Мінських угод”, – заявив постпред РФ.

“І зараз ми бачимо, що багато колег хочуть розписатися в тому, що Мінські угоди мертві. Але це не так, і Київ, як і раніше, зобов’язаний їх виконувати”, – наголосив Небензя і додав, що Кремль “як і раніше відкритий для дипломатії, проте допускати нову криваву бійню на Донбасі більше не має наміру.

Постпред заявив також, що обстріли “можуть мати особливо небезпечні наслідки”, оскільки “функції підтримки миру” в невизнаних світом “республіках” виконуватиме Росія.

Пєсков минулого тижня говорив, що визнання незаконних “республік” Донбасу Росією не корелюється з Мінськими угодами.

“Безумовно, визнання не корелюється з Мінськими угодами. Це справді так”, – заявив він 16 лютого.

А коментуючи зауваження про те, що в такому разі визнання з боку Москви не буде доти, доки Кремль підтверджує свою прихильність до Мінських угод, він зазначив: “Президент сказав, що головним завданням є реалізація Мінського комплексу заходів”.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров також недавно заявляв, що Кремль “зацікавлений у тому, щоб Мінські домовленості залишалися на столі”.

“Вони затверджені Радою безпеки ООН і містять домовленості, від яких дуже важко йти. Якщо є документ, який абсолютно не вбивається, якщо люди намагаються виправдати свої дії з його невиконання смішними запевненнями, у дипломатичному плані нам це вигідно”, – сказав Лавров.

 

“Примусити Київ”

Заступник голови комітету Держдуми РФ з оборони Юрій Швиткін в інтерв’ю російським ЗМІ заявив, що “виживання” Мінських угод залишається гострим питанням, а ситуація з їхнім виконанням непередбачувана.

“Багато в чому доля Мінських угод залежатиме від ООН та світової спільноти, які мають примусити Київ до виконання угод. Це єдиний шлях уникнути повномасштабних військових дій. Сьогодні Мінські угоди з боку України заведені в глухий кут. Київ і не збирався їх виконувати, незважаючи на готовність зробити це на словах”, – сказав Швиткін.

Він додав, що “якщо Мінські угоди не захистять народ Донбасу, це зробить Російська Федерація”.

Спікер МЗС України Олег Ніколенко раніше заявляв, що “визнання Росією так званих “ЛДНР” означатиме свідомий вихід із Мінських домовленостей”.

Українська делегація у Тристоронній контактній групі також засудила визнання Москвою сепаратистських угруповань та заявила, що такий крок може свідчити про свідомий вихід Кремля з Мінських домовленостей.

У Європі визнання донбаських “республік” теж назвали грубим порушенням міжнародного права та Мінських угод.

Президент України Володимир Зеленський раніше назвав Мінські угоди “бездарно складеним документом”, оскільки він не вирішує всіх питань України.

“Ми весь час говоримо, що давайте йти за “Мінськом”. Але він про деокупацію Донбасу. Він не вирішує всіх наших питань. Він взагалі говорить про те, що Донбас окупований і нам треба його реінтегрувати в Україну. І всі учасники як би за. Питання в тому, як це зробити”, – заявив Зеленський.

Глава держави додав, що Україна у цьому документі спочатку перебувала у програшній позиції.

“Цей документ – Мінські угоди – не пов’язаний з військами Росії на кордоні. Він не пов’язаний з питаннями Криму. Ну, так складений документ бездарно! Він складений так, щоб ми спочатку були в більш слабкій, програшній позиції”, – сказав президент.

“Велика історія про безпеку України може включати велике питання реінтеграції Донбасу, яке вирішується ключиком під назвою “Мінськ”. Ніхто не проти. Але це буде вдруге чи навіть втретє”, – наголосив Зеленський.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело: https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4449977-bilshe-ne-aktualni-kreml-pro-minski-uhody

Від Admini4