Верховна Рада на засіданні у вівторок, 22 лютого, 336-ма голосами ухвалила заяву про засудження визнання Росією незалежності “ЛДНР”.

 
“Закликаємо іноземні держави, міжнародні регіональні організації не визнавати незалежність незаконних самопроголошених утворень в окремих районах Луганської та Донецької областей”, – йдеться у заяві.
 
Парламент закликає засудити рішення РФ про визнання незалежності ОРДЛО як незаконне.
 
“Наголошуємо, що це рішення є частиною багаторічних системних зусиль Російської Федерації, спрямованих на підрив суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України та руйнування її державності”, – наголошується у заяві.
 
Депутати повністю поклали на РФ провину у погіршенні ситуації на Донбасі.
 
Парламент також закликав іноземні держави та міжнародні організації “запровадити додаткові жорсткі секторальні фінансові, персональні санкції проти Російської Федерації та її керівництва з метою припинення збройної агресії проти України та запобігання подальшій ескалації ситуації безпеки в Європі, включаючи заморожування запуску Північного потоку-2, відключення Російської Федерації від міжнародної міжбанківської системи SWIFT та заборони експорту до РФ високих технологій, у тому числі тих, що стосуються російського військово-промислового комплексу”.
 
Парламент закликає іноземні уряди допомогти зі зміцненням обороноздатності України.
 
Крім того, Рада підтримала: запит президента до держав-членів Ради безпеки ООН з вимогою провести консультації щодо термінових заходів зі зниження напруги, звернення президента щодо скликання термінового розширеного засідання Ради безпеки ООН.
 
Ситуацію з визнанням Росією “ЛДНР” та загостренням відносин з Україною слідкуйте в онлайн-трансляції Корреспондент.net.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело: https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4449981-rada-pryiniala-zaiavu-schodo-vyznannia-rosiieui-ldnr

Від Admini4