Українські військові почали наступальні дії на багатьох напрямках у тимчасово захопленій росіянами Херсонській області. Про прорив першої лінії оборони в регіоні заявили в оперативному угрупованні «Каховка».

«109 полк ДНР відійшов зі своїх позицій на Херсонщині, російські десантники, що були їх підтримкою втекли з поля бою», – повідомили в Оперативному угрупованні.

10 липня Міністр оборони Олексій Резніков в інтерв’ю The Sunday Times повідомив, що президент Володимир Зеленський наказав військовослужбовцям відбити тимчасово окуповані прибережні райони на півдні країни, які мають життєво важливе значення для економіки країни і доручив вищому військовому командуванню розробити відповідні плани з деокупації захоплених територій.

Упродовж кількох місяців українські чиновники натякали, що контрнаступ на півдні неминучий. Херсон буде звільнено до кінця року, наголошував генерал Дмитро Марченко.

Херсон залишається найбільш значущим в політичному плані населеним пунктом. Це єдиний обласний центр,  який вдалося окупавати росії з 24 лютого. Його втрата серйозно підірве спроби росії малювати успіхи в так званій «спецоперації».

Наприкінці липня ракетні установки HIMARS почали знищувати мости до Херсона, щоб ізолювати російські війська на захід від Дніпра. В інформації, наданій британською розвідкою у кінці липня, йшлося, що «контрнаступ України в Херсоні набирає обертів». Атаки на логістичні вузли послабили російську оборону й унеможливили доставляння артилерії до лінії фронту.

Російська пропаганда заперечувала можливість контрнаступу українськими військовими. В якості начебто доказів того, що Україна не має можливості здійснювати контрнаступ на будь-якій ділянці лінії фронту, кремлівські медіа маніпулюють матеріалами західних ЗМІ.

Сьогодні, ЗСУ поставили крапку в питанні бути чи не бути контрнаступу українських військових на Херсонщині. Битва за Херсон стане найважливішою з часів битви за Київ і може вирішити остаточний результат усієї війни в Україні, у тому числі забезпечити подальші кроки з деокупації Криму. 

Автор – Юрій Федоренко, Керівник ГО Агенція розвитку демократії та інформаційних свобод

Від Admini4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *