Росія припуститься помилки, якщо вирішить вторгнутися в Україну і захопити Крим або встановити сухопутний коридор до Криму. Ще однією помилкою РФ є думка, що в Україні може бути встановлений проросійський уряд. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю The Washington Post.
 
 
“Харків, який перебуває під контролем уряду України, може бути окупований. Росії потрібен привід: скажуть, що захищають російськомовне населення. Після окупації та анексії Криму ми розуміємо, що це можливо і може статися. Але я не знаю, що вони збираються робити, тому що це великі міста. У Харкові проживає понад 1 млн. жителів. Це не буде просто окупацією; це буде початком великомасштабної війни”, – сказав Зеленський.
 
На питання, чи можуть росіяни спробувати захопити території для забезпечення сухопутного сполучення з Кримом та водосховища на північ від Криму для покращення водопостачання півострова, Зеленський відповів: “Я скажу, що це реалістично, якщо Росія вирішить збільшити ескалацію; звичайно, вони збираються це зробити на тих територіях, де історично проживають люди, які мали родинні зв’язки з Росією.
 
Він наголосив, що Україна не забуває про окуповані території. “Вони хочуть, щоб ми і мир забули про Крим. Вони його окупували і виростили сепаратистів на Донбасі. Вони будуть готові віддати нам Донбас, якщо ми забудемо про Крим. Крим ніхто не забуде”, – сказав він.
 
Зеленський також заявив про неможливість встановлення в Україні підконтрольного РФ уряду. “Створити уряд, який би повністю контролювався Росією, неможливо. Навіть якщо вони це зроблять, це буде найнедовговічніший уряд, тому що люди його просто не приймуть”, – сказав він.
 
“Можливо, Путін думає, що більшість українців підтримують його та його політику. Думаю, це велика помилка так думати”, – додав президент.
 
Також Зеленський зазначив, що головним завданням залишається збереження території України.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело: https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4439479-zelenskyi-nazvav-pomylky-rf-schodo-ukrainy

Від Admini4