У Києві введено в експлуатацію реставровану історичну будівлю Річкового вокзалу. Зараз приміщення перебуває в оренді вишу.

Державна інспекція архітектури та містобудування України видала сертифікат про прийняття в експлуатацію реставрованої історичної будівлі Річкового вокзалу в Києві. Будівлю з 2021 року орендує Американський університет у Києві, який тепер зможе навчати студентів офлайн.

Історична довідка: Річковий вокзал споруджували впродовж 1957–1961 років на Поштовій площі Києва за проектом архітекторів Вадима Гопкала, Вадима Ладного та Григорія Слуцького. Вежа будівлі нагадувала щогли парусних суден. Йому передувала закладена 1897 року Київська гавань, яка носила ім’я імператора Миколи II, і була найбільшою на той час у російській імперії. Будівля має чотири поверхи з боку Дніпра та два – з боку Поштової площі. У центральній частині розташована кругла башта, де встановлена спеціальна апаратура зв’язку, сигналізації, огляду фарватеру. У 2016 році, після довгих часів руйнування, будівля вокзалу отримала нових власників.

Від Admini4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *