Президент Володимир Зеленський доручив підготувати механізм, який дає змогу розширити обмеження для олігархів за кордоном. Про це розповів міністр юстиції Денис Малюська в ефірі телеканалу.

На його думку, таке доручення президент дав на засіданні РНБО 30 грудня.

Зокрема, необхідно відпрацювати механізм взаємодії з міжнародними та іноземними партнерами для того, щоб статус олігарха та пов’язані з ним обмеження діяли не лише на території України.

“Щоб наші партнери теж реагували, теж встановлювали додаткові контролі щодо активів та діяльності таких осіб за кордоном”, – пояснив Малюська.

Очікується, що статус олігарха автоматично призведе до перешкод для таких осіб ведення бізнесу за кордоном.

“Але ми хотіли б, щоб це було також нормативно врегульовано, а не лише на процедурах комплаєнсу західних бізнес-компаній”, – зазначив глава Мін’юсту.

Нагадаємо, Рада ухвалила законопроект про олігархів 23 вересня. Президент Володимир Зеленський підписав закон про деолігархізацію 5 листопада.

Зазначається, що антиолігархічний закон забезпечує правові рамки для відокремлення великого бізнесу від політичної боротьби та обмеження деструктивного впливу привілейованих (олігархічних) інтересів на економічне життя України. Встановлюються критерії визначення олігархів та вимоги до прозорості контактів політичних діячів та посадових осіб із олігархами або їхніми представниками.

Пізніше Мін’юст назвав термін початку реєстрації олігархів – з травня 2022 року.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело: https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4436670-vlada-hotuie-obmezhennia-dlia-oliharkhiv-za-kordonom

Від Admini4