Глава країни-агресора путін побоюється, що в ході війни в Україні деякі російські генерали можуть здобути зайву популярність і перестати йому підкорятися.

Про це повідомляє “Медуза” з посиланням на джерела, близькі до АП.

За словами одного з них, путін «добре пам’ятає 1990-ті» і не хоче, щоб у країні з’явився «другий генерал Лебідь», якому на виборах-1996 вдалося отримати майже 15% голосів, а потім стати губернатором Красноярського краю.

Через страх путіна російське телебачення та інші підконтрольні владі ЗМІ майже не повідомляють про дії вищого військового керівництва на фронті. Сам склад командування більше трьох місяців зберігався в секреті, поки в червні офіційний представник міноборони Ігор Конашенков не повідомив, що угрупованням військ «Центр» командує генерал-полковник Олександр Лапін, а Південним угрупуванням військ командує генерал армії Сергій Суровікін.

Лапін та Суровікін стали на чолі армії замість генерал-полковника Андрія Сердюкова та генерала армії Олександра Дворнікова, які, у свою чергу, у квітні змінили командувачів, які провалили наступ на Київ. Їхні імена невідомі.

Лапін отримав звання героя росії після того, як армія росії взяла під контроль всю Луганську область України. В указі путіна йдеться, що нагороду присвоєно за “героїзм”, але в чому він полягав — не вказується.

«Якби якийсь генерал постійно був на слуху, часто з’являвся в новинах, він би неминуче став популярним. Став би автором перемог. Мало у що така популярність могла вилитися серед тих, хто підтримує війну», — пояснює одне з джерел «Медузи».

Він нагадує, що у 1990-ті роки генерали могли істотно впливати на політичну ситуацію, використовуючи свою популярність як ресурс: «Зараз такий персонаж міг би [наприклад] заявити: а давайте всіма силами на Київ. Або навпаки — настав час подумати про мир. До бойового генерала багато хто б прислухався. Це [у кремлі] нікому не потрібно». 

Джерело: Матриця Свободи.

Від Admini4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *