Україна та Туреччина підписали у четвер, 3 лютого, угоду про Зону вільної торгівлі.
 
 
Підписи поставили прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та міністр торгівлі Туреччини Мехмет Муш.
 
Очікується, що завдяки ЗВТ створено можливості для експорту, а українські підприємства матимуть потенціал для модернізації, можливість обміну досвідом та нові робочі місця.
 
За попередніми прогнозами, угода щорічно даватиме +2,2% до ВВП та +2,6% до доходів домогосподарств.
 
Крім того, затвердили: рамкову угоду про співпрацю у сфері високих технологій, авіаційної та космічної галузей; угоду про співпрацю у сфері молодіжної політики; зміни до угоди щодо посилення співпраці між правоохоронними органами країн.
 
Документ передбачає встановлення Туреччиною 0% мит на 10 337 товарних позицій, що становить 95% загальної кількості товарів, що експортуються Україною. Крім того, ще на 1348 товарних позицій діятимуть тарифні квоти або зменшені мита.
 
Україна залишила за собою право застосувати експортне мито на вивіз металобрухту. У той же час, Туреччина частково відкриває внутрішній ринок для металу з України. Щодо 510 із 840 металургійних товарів встановлюється нульове мито. Ще на 130 встановлено часткове зменшення мита, що дає переваги, порівняно з російським металом. Для 167 товарів металургії надаються квоти, щонайменше, на 411 тисяч тонн.
 
Крім того, Україна зберігає дію мит на старі автомобілі та секонд-хенд і встановлює три та п’ять річні перехідні періоди дії мит на транспортні засоби і продукцію легкої промисловості.
 
Зараз товарообіг між країнами становить 7,3 млрд. доларів, з яких український експорт 4,1 млрд. доларів, імпорт – 3,2 млрд. доларів. При цьому близько 70% українського експорту – метал та зернові.
 
Нагадаємо, що підписання угод відбулося у присутності президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело: https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4443814-ukraina-ta-turechchyna-uklaly-uhodu-pro-zvt

Від Admini4