До RIPE NCC планується направити лист з переліком заходів для вирішення даної проблеми та задля захисту українських власників ІР-адрес, які опинилися на окупованих територіях.

У понеділок, 3 жовтня, у Комітеті цифрової трансформації під головуванням Олександра Федієнка відбулась робоча нарада щодо кібербезпеки країни. Про це повідомляє пресслужба Комітету Ради.

Участь у заході взяли представники РНБО, СБУ, СЗРУ, МЗС, Мінюсту, Держспецзв’язку та НКЕК.

Основна увага була приділена реєстрації ІР-адрес на окупованих територіях, оскільки росія намагається вкрасти українські ІР-адреси шляхом їх реєстрації на своїх юридичних осіб, не резидентів України.

Наразі до RIPE NCC звернулись власники ІР-адрес з т.о. територій України, щоб отримати погодження на закріплення їх власності за російськими юридичними особами.

Це питання важливе, оскільки зволікання із вживанням відповідних заходів з боку України збільшує ризики для стабільності роботи інтернету в регіоні.

Учасники наради напрацювали механізми з обмеження операцій трансферу з суб’єктів–резидентів України на будь-яких інших. Також до RIPE NCC планується направити лист з переліком заходів для вирішення даної проблеми та задля захисту українських власників ІР-адрес, які опинилися на окупованих територіях.

Джерело: Судово-юридична газета України

от Admini4

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *