Нардеп Вадим Новинський зареєстрував у Верховній Раді проект постанови №7084 про звернення до депутатів Держдуми РФ про початок переговорів щодо деескалації ситуації та гарантії сталого миру.
 
Співавторами документа виступили нардепи Вікторія Гриб, Дмитро Шенцев та Сергій Магера.
 
Документ передбачає, що український парламент виступить із превентивною ініціативою про негайний початок Стратегічних Консультацій з депутатами російського парламенту щодо нормалізації обстановки, формулювання спільної позиції щодо недопущення подальшої ескалації ситуації та зростання військової напруги.
 
Зазначається, що метою звернення є створення взаємних гарантій сталого миру та вирішення проблеми Донбасу виключно мирним шляхом у повній відповідності до мінських угод. Для цього пропонується створити представницьку групу нардепів.
 
Також пропонується звернутися до міжнародних партнерів України з пропозицією припинити інформаційну кампанію щодо нагнітання ситуації навколо України, повернути своїх дипломатів до Києва, а також підтвердити готовність продовжити діалог про загальну та всеосяжну систему колективної безпеки на континенті.
 
“У сьогоднішніх обставинах безвідповідально і навіть злочинно не діяти, оскільки вирішується доля України, доля нашого народу, доля народів-сусідів і, без перебільшення, доля континенту. Нам потрібен сміливий крок уперед. Нам потрібен новий переговорний процес, який запобігатиме конфліктам і зніме напругу, створить умови для ефективного дво- та багатостороннього діалогу про майбутнє системи безпеки на континенті та про взаємні гарантії такої безпеки”, – прокоментував Новинський ініціативу, з якою він виступив тиждень тому.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело: https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4449646-novynskyi-initsiuiie-konsultatsii-parlamentiv-ukrainy-ta-rf

Від Admini4