https://www.rbc.ua/static/img/3/3/334603778_607989154085158_7197060454238663062_n_6_1300x820.jpg

З 2025 року виробники будівельної продукції обов’язково будуть декларувати характеристики своєї продукції та підтверджувати її відповідність євростандартам, яку перевірятимуть спеціальні лабораторії і призначені органи оцінки відповідності.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голову партії “Слуга народу” Олену Шуляк.

За її словами, все це – частина імплементації 305 регламенту ЄС, суть якого у приведенні до відповідності української будівельної продукції всім стандартам, нормам та характеристикам ЄС. Дані щодо виробів мають міститися у відкритому доступі, що допоможе унеможливити використання низькопробних небезпечних матеріалів та фальсифікату.

"305 регламент – один з перших кроків до промислового безвізу. Якби не повномасштабна війна, він почав би діяти з 1 січня 2023. Але ми були змушені перенести його на 2025 рік, адже необхідно організувати мережу сучасних лабораторій, призначити органи  оцінки відповідності тощо. Сподіваємося, за цей час зробимо всі організаційні речі, і 305 регламент в Україні запрацює повноцінно”, – зазначає нардеп.

Перші кроки в цьому напрямку робляться вже сьогодні, запевняє вона. Так, спільно з Міністерством відновлення і Міністерством цифрової трансформації нещодавно був відкритий е-кабінет виробника будівельної продукції в Єдиній державній електронній системі в сфері будівництва (ЄДЕССБ). 

"Там виробники декларують показники своєї продукції. Зараз це добровільно, але згодом стане обов‘язковим. Мета цього зрозуміла і чітка – ми прагнемо, щоб в Україні виготовлялися і використовувалися виключно безпечні, якісні сучасні матеріали. Без них неможлива ані відбудова, ані майбутнє будівництво, взагалі", – наголосила Шуляк.

Нагадаємо, майже рік тому в парламенті ухвалили законопроєкт № 4142, який забороняє використання азбесту в будівництві. Через нього можуть виникати серйозні проблеми зі здоров'ям – його волокна мають форму твердих голок і потрапляючи під час будівельних чи ремонтних робіт до організму, призводять до невиліковних хвороб дихальних шляхів.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

от Admini4

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com