https://www.rbc.ua/static/img/_/r/_rosiya_flickr_com_43c67e94aad79943a7fe592c4ae3d733_1300x820.jpg

Міністерство закордонних справ Чехії пропонує, щоб країна і надалі не видавала візи та посвідки на проживання громадянам Росії та Білорусі, адже чинна заборона діє до 31 березня.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Ceske Noviny.

Як повідомляється, МЗС Чехії пропонує для спрощення нову постанову уряду – без визначеного терміну дії.

Чеський уряд невдовзі після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року вирішив призупинити видачу віз росіянам, а згодом і білорусам – за винятком гуманітарних випадків. 

Заяви на отримання посвідки на проживання в Чехії, подані росіянами та білорусами в посольства, вважаються неприпустимими відповідно до чинного законодавства. Це означає, що за ними не відбувається жодних розглядів. 

З 2023 року заборона поширюється також на громадян РФ і Білорусі, які одночасно є громадянами іншої держави.

При цьому іноземці, які вже мають посвідку на проживання, не є цільовою групою постанови.

Положення також не поширюється на заяви на отримання короткострокових віз, якщо заявник є членом сім'ї громадянина Чехії або громадянина Європейського союзу, якого він супроводжує громадянина ЄС або слідує за ним. 

Заборона також не поширюється на запити на отримання візи, довгострокової або постійної посвідки на проживання, якщо перебування заявника відповідає інтересам Чехії, які підтверджені міністром закордонних справ.

Візи для росіян 

Нагадаємо, через російське вторгнення до України росіянам стало складніше отримати шенгенські візи до багатьох країн, а до окремих – взагалі неможливо. Ми писали, які країни продовжують видавати найбільше віз росіянам.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

от Admini4

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *