https://www.rbc.ua/static/img/i/m/imgonline_com_ua_resize_5buhqmc0q6atis_ab496e749908fe82cddbd4da28b9dd87_1300x820.jpg

Турецький головний омбудсмен Шереф Малкоч може відвідати Росію для моніторингу ситуації з дотриманням прав українських військовополонених.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на уповноваженого Ради з прав людини Дмитра Лубінця у Telegram.

За словами Лубінця, він провів телефонну розмову з Малкочем та подякував йому за спостереження за захистом прав українських дітей у Туреччині, які постраждали від російської агресії.

Також омбудсмени обговорили механізми повернення українських цивільних заручників з Росії. На зустрічі був присутній заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, якого росіяни утримували з 2021 року. Він поділився своїми думками з турецьким омбудсменом.

"Крім того, обговорили можливий візит пана Малкоча на територію Росії з метою моніторингу дотримання прав українських військовополонених", – розповів Лубінець.

 

Утримання українських військовополонених

Нагадаємо, Україна провела з Росією вже низку обмінів військовополоненими. У їхньому ході РФ віддавали окупантів, які, судячи з фото, перебували у здоровому стані.

При цьому Росія повертала в Україну схудлих захисників, з яких знущалися в полоні.

Як розповів нещодавно президент України Володимир Зеленський, всього Україна та Росія провели 53 обміни. На Батьківщину вдалося повернути 3 310 українських захисників і цивільних.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Від Admini4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *