https://www.rbc.ua/static/img/_/g/_getty_images_b0ecb1eecc7dd93b56317f1d8682faff_1300x820.jpg

Засідання Ради Україна-НАТО буде присвячене зміцнення співпраці. Також міністри закордонних справ країн НАТО обговорять можливість покращення структури допомоги Україні.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, якого цитує The Guardian.

Перед засіданням Ради Столтенберг та міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зробили декілька заяв. Після цього пройде зустріч глав МЗС країн-членів НАТО.

Столтенберг знову повторив тезу про те, що підтримка України – це не благодійність, а інвестиція в безпеку Альянсу. Також генсек сказав, що сторони обговорять, як зміцнити співпрацю та "як ми можемо просунути вас до членства в НАТО".

Крім того, як повідомив Столтенберг, міністри обговорять, як посилити підтримку України, та говоритимуть про те, як створити "більш передбачувану структуру для підтримки".

Під час вступного слова на відкритті засідання він наголосив, що темами сьогоднішньої зустрічі стануть практичні потреби України.

"Зараз дуже важливо наростити наші зусилля, а не зменшувати їх. Сьогодні ми будемо роздумувати над практичними потребами України для того, аби зрозуміти де нам необхідно підсилитися. Ми погодили конкретні заходи в рамках дорожньої карти України на шляху до вступу в Альянс. Сьогодні ми разом будемо працювати, аби підкріпити зусилля України на шляху до НАТО. Це дуже важливо для безпеки України та нашої безпеки", – сказав Столтенберг.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба поїхав до Брюсселю, де 3-4 квітня зустрічають глави МЗС країн НАТО. Сьогодні заплановане засідання Ради Україна-НАТО.

 

 

Що цьому передувало

Нещодавно видання Politico з посиланням на європейських та американських чиновників заявило, що Контактну групу з оборони України (формат “Рамштайн”) можуть передати під контроль НАТО. Остаточне рішення хочуть ухвалити на саміті лідерів НАТО у Вашингтоні у липні.

Генсек Альянсу Єнс Столтенберг підтвердив, що у НАТО хочуть надати формату “Рамштайн” та іншим ініціативам союзників більш надійну основу. Це допоможе гарантувати допомогу Україні у довгостроковій перспективі. Проте генсек не розкрив деталей ініціативи.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Від Admini4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *