https://www.rbc.ua/static/img/g/e/gettyimages_1371148584_e3100e9da219be0e6c98515de385831d_1300x820.jpg

Понад тиждень в Україні спостерігається аномальна спека. Верхня межа температури, за якої людина може працювати, становить не більше 28 градусів.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Держпраці.

За якої температури можна працювати

У відомстві зазначають, що для різних видів робіт допустимі показники температури є різними. Проте верхньою межею температури на постійних робочих місцях (там, де працівник проводить більш ніж половину свого робочого часу або не менше двох годин поспіль), є температура 28 градусів вище нуля.

Якщо роботу потрібно виконувати просто неба чи на відкритих майданчиках, її тривалість не повинна перевищувати 4-5 годин за зміну.

При цьому тривалість перерв повинна бути не менше 10% робочого часу на кожні два градуси перевищення. Під час цього співробітники повинні перебувати в приміщеннях не нижче 25 градусів.

Це пов'язано з тим, що різкі перепади температур значно підвищують ризик серцевих нападів.

Якщо температура на вулиці вища 35 градусів, тривалість роботи повинна становити 15-20 хвилин із подальшим відпочинком не менше 10 хвилин в охолоджуваних приміщеннях.

Допустима тривалість навантаження за робочу зміну для осіб, які використовують спеціальний одяг для захисту від теплового випромінювання, не повинна перевищувати 4-5 годин, а без такого спеціального одягу – 1,5-2 години.

Якщо температура перевищує 37 градусів, така робота вважається небезпечною. Тоді роботодавцям радять змінити порядок робочого дня та перенести години роботи на ранковий і вечірній час.

Як вберегти здоров'я під час спеки

Щоб організм не відчував зневоднення, потрібно дотримуватися питного режиму. Під час фізичних робіт за температури повітря понад 30 градусів тепла слід випивати не менше півлітра води за годину.

Також не можна працювати на висоті у відкритих місцях за швидкості вітру 10 м/с і більше та за температури повітря понад 35 градусів. Невідкладні роботи на висоті в складніших погодних умовах (за інших температур) виконуються за рішенням роботодавця. 

Раніше ми розповідали, в яких регіонах України аномальна спека сягне піка.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Від Admini4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *