Стягування Росією військ до кордонів України віце-президент Європейської комісії, високий представник ЄС із питань зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель запропонував називати “російською кризою”. Про це він повідомив у Twitter після зустрічі з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою у Брюсселі.

“Радий, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сьогодні відвідав Раду міністрів закордонних справ ЄС для обговорення останніх подій у зв’язку з нашою спільною європейською безпекою. Це не українська криза, а російська криза, оскільки вона була створена Росією”, – йдеться у повідомленні.

Дмитро Кулеба на брифінгу у Брюсселі заявив, що у Європейському Союзі нарешті почали називати речі своїми іменами.

“Дуже важливу зміну в дискусії я сьогодні зафіксував. Дуже багато колег, з якими ми говорили на засіданні Ради міністрів, – вони не говорили про українську кризу. Вони говорили про кризу, створену Росією. Це дуже важлива зміна в наративі. Вісім років ми скрізь чуємо: криза в Україні, українська криза, криза в і навколо України. Насправді, зараз відбувається дуже важлива трансформація, і нарешті колеги почали називати речі своїми іменами”, – сказав Кулеба.

Він наголосив, що дуже цінує підтримку від ЄС.

“Але зараз вкрай важливо називати речі своїми іменами. Чітко вказувати: хто що робить, хто ескалює, хто вбиває. Це Російська Федерація. І, перекладаючи українською мовою відому приказку, треба називати змію змією”, – заявив Кулеба.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що найбільш оптимальним форматом для дискусії щодо деескалації та формування нових гарантій безпеки є проведення саміту у форматі п’яти постійних членів Ради Безпеки ООН за участю України, Німеччини та Туреччини.

Також він озвучив очікування від саміту Байдена та Путіна.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело: https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4449515-rosiiska-kryza-borrel-vyhadav-nazvu-stiahuvannui-viisk-rf

Від Admini4