https://www.rbc.ua/static/img/1/_/1___8026_1300x820_e792db0044eb69625a5668251566e0fa_1300x820.jpg

Російська Федерація готується до тривалої загарбницької війни проти України, й агресія триватиме доти, доки у Кремлі не усвідомлять свою нездатність здобути перемогу.

Про це передає РБК-Україна з посиланням інтерв'ю прем'єр-міністра Естонії Каї Каллас газеті Der Standard.

Глава уряду Естонії, відповідаючи на питання журналіста, чи не стане поточний рік вирішальним для долі України, зазначила, що війна триває. У цьому контексті вона висловилася про певні "пастки", не обережне ставлення до яких може зіграти на руку Москві.

"Ми не повинні потрапляти в різні пастки, які там розставлені. Помилково вважати, що війну можна швидко виграти. Росія готується до тривалої війни. Це триватиме до тих пір, поки Росія не зрозуміє, що не може перемогти", – сказала Каллас.

Крім того, естонський прем'єр розповіла про існування ще однієї "пастки": це "віра в те, що можна домовитися про мир". 

"Якщо ми погодимося на захоплення землі, потреби Росії будуть задоволені. Неправда, що раптом все стане мирним", – зауважила вона.

Каллас пояснила, що є також "пастка страху".

"Росія цим грає. Четвертий підводний камінь лежить у нас самих, якщо ми скажемо, що наші дії ще більше провокуватимуть росіян. Усе навпаки. Росію провокує слабкість, а не сила", – розповіла вона.

Також Каллас висловилася про важливість наявності в України достатньої кількості боєприпасів для подальшого ведення бойових дій у протистоянні загарбникам.

"Вирішальне питання на війні полягає в тому, чи достатньо у вас боєприпасів. Тому ми вирішили поставити мільйон артилерійських снарядів. Коаліція "Рамштайн" має в тринадцять разів більший бюджет, ніж Росія. Ми сильніші, але ми повинні допомогти Україні захиститися, дати їм те, що їм потрібно. І ми маємо вірити в українську перемогу, а не в наратив про те, що Росія все одно переможе", – сказала глава уряду Естонії.

Каллас додала, що РФ хоче, щоб союзники "повірили, що Україна не може перемогти", що нібито має заохотити партнерів припинити підтримку. В такому разі наслідки були б "дуже небезпечними" для глобального світу. 

"Ми опинилися б у світі, де визначає сила, а не закон. Це дуже небезпечно. Потім агресор пробуджує інших агресорів. Тоді ми побачимо те саме в інших регіонах, в інших частинах світу", – резюмувала вона.

Мільйон снарядів для України

Нагадаємо, у березні минулого року країни Євросоюзу домовились поставити Україні мільйон снарядів. Поставку хотіли завершити спочатку до кінця 2023 року, а потім до березня 2024 року. Втім, передача у встановлений термін так і не відбудеться, оскільки для цього не вистачає виробничих потужностей.

Як відзначав раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, якщо Київ не отримає необхідної кількості артилерійських боєприпасів з одного місця – працюватиме, щоб забезпечити постачання з інших джерел.

Додамо, що раніше міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив про те, що передача обіцяного мільйона снарядів затримується до кінця 2024 року.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

от Admini4

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *