https://www.rbc.ua/static/img/_/m/_maydan_nezalezhnosti_sotsium_choloviki_povistka_gettyimages_1255961397_5d9a47faa848ea6e388dd5c4ae8d4532_1300x820.jpg

За час повномасштабної війни мільйони українців виїхали за кордон і почали будувати своє життя там. Однак водночас за цим ховаються ризики перенесення канцерогенних бактерій і вірусів.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів онколог Олексій Ковальов.

За словами лікаря, онкологічні ризики під час війни в Україні підвищуються також і для країн Європейського союзу

"Масові переміщення населення збільшують ризик поширення вірусів та бактерій, які є потенційними причинами раку. Йдеться про Хелікобактер пілорі (рак шлунка), вірус Епштейна-Барр (рак носоглотки та неходжкінська лімфома), вірус папіломи людини – ВПЛ (рак шийки матки) та вже згадані віруси гепатиту B і С", – каже він.

Олексій додає: якщо в Україні не буде програм вакцинації та ВПЛ-скринінгу, то масова міграція жінок до країн ЄС може підвищити ризик інфікування європейців канцерогенними вірусами.

"Небезпечними є інфекції, які передаються статевим шляхом. Наприклад, після війни у В'єтнамі реєстрували сплеск захворюваності на рак шийки матки більш ніж на 260%. На жаль, така тенденція можлива і в Україні", – зазначає експерт.

Вплив війни на здоров'я українців

"Коли вибухають будинки, азбестовий пил потрапляє в повітря. Він може переноситися на великі відстані – на десятки й навіть сотні кілометрів. Осідає на землі, а потім знову поширюється з повітрям. Концентрація цього канцерогену в повітрі на тлі війни різко збільшилася", – каже онколог.

Олексій наголошує: вдихання азбестового пилу від зруйнованих будівель може істотно вплинути на частоту раку легень в українців. 

Ковальов вважає, що війна впливає на здоров'я навіть тоді, коли ще не почалася. Насамперед це проявляється у викидах паливних речовин з військової техніки в атмосферу.

Ще однією проблемою є смог і чадний газ внаслідок пожеж. Крім того, повітря забруднюється газоподібними речовинами та твердими частинками. 

Читайте також, чи може війна в Україні призвести до сплеску захворюваності на рак.

Раніше ми розповідали, як війна вплине на якість ґрунтів і води.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Від Admini4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *