https://www.rbc.ua/static/img/_/l/_lubinets_facebook_com_dmytro_lubinets__1__d537d228777ff1a3bdd427b0f2e32312_1300x820.jpg

Україна планує великий обмін з Росією, у ході якого повернуть жінок-військовополонених.

Про це заявив уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець на пресконференції “Повернути означає врятувати”, повідомляє РБК-Україна з посиланням на “Суспільне”.

"Нам допомагають Об'єднані Арабські Емірати. Ми можемо це публічно сказати. Ми опрацьовуємо новий інструментарій, як захистити права військовополонених, поки вони залишаються в російському полоні",  – сказав Лубінець.

За його словами, є дві категорії військовополонених, пріоритетні для повернення в Україну – важкопоранені та жінки. Однак Росія їх не повертає.

Обмін полоненими

Зазначимо, за даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, наразі у російській неволі знаходяться понад 400 українських жінок. Чимало з них – незаконно утримувані цивільні.

Також нагадаємо, що 25 червня Україна провела черговий обмін військовополоненими із Росією. Додому повернулися 90 захисників.

А ввечері 28 червня з російського полону вдалося повернути заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нерімана Джеляла, який був захоплений у 2021 році.

Також було повернуто ще дев'ятеро українців, серед них – двоє священників. Це вдалося здійснити за посередництва Ватикану.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Від Admini4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *