Тиждень переговорів Заходу та Росії виявився незадовільним для Москви, вважає глава МЗС України Дмитро Кулеба. Про це він заявив за підсумками засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер, 13 січня.
 
 
Він зазначив, що засідання показало консолідовану міжнародну підтримку України в умовах військового тиску та неправомірних ультиматумів з боку Росії.
 
Кулеба зазначив, що маючи підтримку партнерів, Україна продовжує працювати над тим, щоб РФ замість ультиматумів на тему європейської безпеки почала сумлінно виконувати Гельсінський декалог. Зокрема, йдеться про припинення агресії на Донбасі, деокупацію Криму, реальні кроки щодо врегулювання конфліктів у Грузії та Молдові.
 
“У цьому ж контексті нагадую, що згідно з основними документами ОБСЄ Російська Федерація зобов’язалася “не розглядати якусь частину регіону ОБСЄ як сферу свого впливу”. Незважаючи на незадовільний для Росії тиждень великої дипломатії, вважаю, що єдиним способом для росіян підтвердити відсутність намірів вирішувати проблеми силовим шляхом є продовження дискусії у усталених форматах, зокрема в ОБСЄ”, – наголосив Кулеба.
 
Глава МЗС додав, що Україна готова до подальшої співпраці з польським головуванням з метою ефективного втілення порядку денного ОБСЄ.
 
“Україна також продовжить активну роботу з партнерами щодо втілення комплексного пакету стримування Російської Федерації від нової хвилі війни в Європі, який уже почав діяти”, – заявив Кулеба.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело: https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4436802-kuleba-otsinyv-perehovory-zakhodu-z-rosiieui

Від Admini4