Конституційний суд Чехії вирішив, що президент Петр Павел має брати участь у липневому саміті НАТО в Анкарі, і уряд повинен забезпечити його участь. Це рішення було ухвалено після конфлікту між президентом та урядом стосовно представництва Чехії на саміті. Конституційний суд зазначив, що участь президента у таких заходах є стандартною практикою, яку слід дотримуватися.
Конституційний суд Чехії зобов'язав уряд пустити президента на саміт НАТО