Іран заявив про "прогрес" у переговорах зі США

Іран, Катар і Пакистан повідомили про прогрес після першого раунду переговорів зі США у Швейцарії. Речник МЗС Ірану наголосив, що обговорювали підготовку до укладення остаточної угоди, зокрема, питання заморожених активів Ірану та санкцій на іранську нафту. Сторони домовилися про безпечний прохід суден через Ормузьку протоку. Посередники – Катар та Пакистан – назвали атмосферу переговорів позитивною та конструктивною і зафіксували обнадійливий прогрес. Створено Комітет високого рівня для політичного нагляду за процесом угоди, де головні переговірники будуть звітувати та очолювати робочі групи. Технічні переговори триватимуть до кінця тижня. Також укладено угоду про припинення військових операцій у Лівані та створено групу з усунення конфліктів за участю Лівану, Катару та Пакистану. Попри це, погрози Трампа щодо контролю над Ормузькою протокою можуть ускладнити подальші перемовини.