https://www.rbc.ua/static/img/1/6/1645_13_id62027_1300x881_54200d27677ccf34aabf5cc7a5bc1498_1300x820.jpg

Ціни на овочі борщового набору в Україні зростатимуть на декілька відсотків щомісяця. Але рекордних стрибків цін взимку цього року не очікується.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву, яку зробив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

Як зазначив Висоцький, є класичні овочі борщового набору: картопля, морква, буряк, цибуля, капуста.

"Ми впевнені, що пік цін на ці овочі, перш за все на моркву та цибулю, ми вже ми вже перейшли і до цього не повертатися не будемо", – сказав він.

За його словами, високі ціни минулого року були зумовлені тимчасовою втратою частини Херсонської та Запорізької областей, де активно вирощувалися ці овочі, в лютому 2022 року. "Вже не встигли аграрії їх посадити", – розповів чиновник.

"Цього року ситутація зовсім інша. Ми щиро вдячні, що всі підключилися в Центральній Україні, Західній Україні, і споживач бачить це по цінах, відчуває гаманцем, коли ціни на ту ж саму цибулю втричі менші, ніж були на піку", – додав він.

Висоцький вважає, що об’єми виробництва цих овочів свідчать про те, що рекордних цін вже не буде. "Є певна споживча інфляція, пов’язана з тим, що зберігання коштує грошей. Зрозуміло, що трішки, на декілька відсотків вони будуть дорожчати, тому що є витрати на зберігання. Але таких рекордних ажіотажних цін не передбачається. Більше того, фермери демонструють готовність наступного року вирощувати по всій Україні у разі необхідності", – сказав заступник міністра.

Ціни на овочі

За даними Держстату, овочі в Україні у жовтні 2023 року продовжували дешевшати через високий урожай. За даними статистичного відомства у жовтні:

морква подешевшала на 13,9% до 9,5 гривень за кілограм,
буряк – на 10,3% до 9,2 гривень за кілограм,
картопля – на 10,3% до 9,2 гривень за кілограм
капуста – на 6,3% до 8,5 гривень за кілограм.

Раніше в НБУ повідомили, що цінова динаміка останніх місяців зумовлювалася низкою факторів, деякі з яких мають тимчасовий характер. Хороші врожаї та, відповідно, збільшення пропозиції продуктів харчування сприяли суттєвому зниженню продовольчої інфляції. За прогнозом НБУ, надалі вплив цього чинника поступово вичерпуватиметься.

от Admini4

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *