https://www.rbc.ua/static/img/3/e/3e_news_net_53aad2530d208026113b08c53e096aa1_1300x820.jpg

Болгарія вимагає від “Газпрому” відшкодування збитків через припинення поставок газу наприкінці квітня 2022 року. Йдеться про більш ніж 400 млн євро.

Про це заявив виконувач обов'язків міністра енергетики Болгарії Володимир Малінов, повідомляє РБК-Україна з посиланням на “БГНЕС”.

Понад два роки тому "Газпром експорт" припинив поставки за контрактом з "Булгаргазом". Після відтермінування цього дворічного терміну нове керівництво "Булгаргазу" ухвалило рішення і зажадає відшкодування шкоди, заподіяної припиненням поставок від "Газпрому", на суму понад 400 мільйонів євро.

Позов "Булгаргазу" спочатку буде пред'явлено до "Газпром експорту", і буде надано невеликий термін для досягнення добровільної угоди. 

У разі, якщо цього не буде досягнуто, керівництво "Булгаргазу" подасть позов до арбітражного суду Міжнародної промислової палати в Парижі. Російська компанія припинила постачання наприкінці квітня 2022 року, за два місяці після початку війни в Україні.

“Газпром” втрачає прибуток

Російська компанія втратила значну кількість клієнтів у Європі, і через це компанія зазнає збитків.

Нещодавно Reuters писало, що “Газпром” може зіткнутися з тривалим періодом поганих результатів. Також повідомлялося, що норвезька Equinor за два роки війни в Україні змогла практично повністю замінити “Газпром” у сфері поставок газу в Європу.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Від Admini4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *