Оман заявив європейським чиновникам, що повернення до попероєнних умов у Ормузькій протоці неможливе. Їхній план передбачає можливе введення плати за послуги, такі як ліквідація забруднень або навігаційна допомога для суден, які проходять через цю протоку. Оман досліджує подібні системи, що вже діють на інших морських маршрутах. Спільно з Іраном вони можуть впровадити платний прохід через Ормузьку протоку, що стурбовує країни, такі як США, Європа та арабські сусіди Оману. Президент Франції збирається обговорити це питання з лідером Оману під час зустрічі в Парижі.
Європу попередили про збори за прохід Ормузькою протокою - ЗМІ